- Metryczki

 

I Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację12-14 czerwca 1998r.
Nadleśnictwa Gołdap i Czerwony Dwór
Hasło: Straciwszy orientację nie trać głowy.
Kierownik zespołu organizacyjnego – Włodzimierz Protasiewicz
Rodzaj zawodów – indywidualne
Nazwa mapy - Jany
Liczba uczestników – 42
Liczba kategorii wiekowych – 6
Najlepsza przeciętna biegu: Dariusz Bączek - 9,49 min/km
 
II Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 11-13 czerwca1999r.
Zespół Szkół Leśnych w Goraju
Kierownik zespołu organizacyjnego – Zygmunt Jeliński
Rodzaj zawodów - indywidualne
Liczba uczestników – 66
Liczba kategorii wiekowych – 12
Najlepsza przeciętna biegu: Marek Mikielski - 11,26 min/km
 
III Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 9-11 czerwca 2000r.
Nadleśnictwo Lądek Zdrój
Hasło Mistrzostw : Bieg na orientację sportem rodzinnym.
Kierownik zespołu organizacyjnego – Mieczysław Krywienko
Rodzaj zawodów – bieg parkowy i indywidualny
Liczba uczestników – 56
Liczba kategorii wiekowych – 10
Najlepsza przeciętna biegu: Zbigniew Małyszko - 9,86 min/km
 
IV Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 8-10 czerwca 2001r.
Hasło Mistrzostw : Korzystajmy z pozaprodukcyjnych funkcji lasu.
Nadleśnictwo Olsztynek
Kierownik zespołu organizacyjnego – Ryszard Zięblicki
Rodzaj zawodów – bieg parkowy i indywidualny
Liczba uczestników – 90
Liczba kategorii wiekowych – 15
Najlepsza przeciętna biegu: Dariusz Bączek - 8,98 min/km
 
V Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 7-9 czerwca 2002r.
Nadleśnictwa Strzebielino i Wejherowo
Kierownik zespołu organizacyjnego – Mariusz Kaliszewski
Rodzaj zawodów – bieg parkowy i indywidualny
Liczba uczestników – 90
Liczba kategorii wiekowych – 15
Najlepsza przeciętna biegu: Daniel Mikielski - 7,26 min/km
 
VI Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 28-30 maja 2004r.
Hasło: Polskie lasy, czyste lasy.
Organizatorzy Nadleśnictwo Syców i LZD Siemianice.
Kierownik Mistrzostw Krystyna Ruda – Ertel.
Rodzaj zawodów: bieg parkowy (28 maja - Syców) i indywidualny (29 maja - LZD Siemianice)
 
Patronat: Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Rektora AR w Poznaniu, Dziekana Wydziału Leśnego AR Poznań, Burmistrza Sycowa
 
Syców - 28 maja 2004r.– bieg parkowy - 88 startujących
8 kategorii wiekowych
Długość tras 1700m-2600m, 6-8 punktów kontrolnych
12 nie ukończyło
Odbył się też bieg masowy
 
Siemianice – 29 maja 2004r.– bieg mistrzowski w lasach LZD – 121 startujących leśników ogółem w tym 11 strażników leśnych,
Słupia, Milicz, Białowieża, Goraj, SGGW, BULiGL Gdynia, Brzeg, Białystok, RDLP Białystok
Łącznie16 kategorii
Długość tras od. 1800m do 9800m 17 PK, liczba punktów kontrolnych od 5 do 17
17 nie ukończyło zawodów.
najdłużej zawodnik był w lesie 206 minut, najkrócej 8,45 min.
 
VII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 3-5 czerwca 2005r.
Hasło: 60 lat Lasów Lubuskich.
Organizatorzy Nadleśnictwo Gubin, Nadleśnictwo Lubsko.
Kierownik Mistrzostw: Leokadia Wróblewska.
Rodzaj zawodów: bieg parkowy (3 czerwca - Gubin) i indywidualny (4 czerwca – Nadleśnictwo Lubsko)
 
Patronat: Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Dyrektora RDLP Zielona Góra, Burmistrza Gubina, Wójta Gminy Gubin, Burmistrza Lubska, Wójta Gminy Brody,
Patronat medialny: Wiadomości Gubińskie, Magazyn Lubuski, Głos Lasu, Las Polski
 
Gubin – 3 czerwca 2005r.– bieg parkowy - 108 startujących
8 kategorii wiekowych
Długość tras 1600m-2510m, 7-10 punktów kontrolnych
20 nie ukończyło
Odbył się też bieg masowy – 1 uczestnik
 
Nadleśnictwo Lubsko – 4 czerwca 2005r.– bieg mistrzowski w lasach Nadleśnictwa Lubsko – 118 startujących leśników ogółem w tym 7 strażników leśnych, 4 w kat. open (też leśnicy), 1 poza konkursem
Łącznie17 kategorii w tym kat. strażników i open
Długość tras od. 1410m do 9320m, liczba punktów kontrolnych od 4 do 16
6 nie ukończyło zawodów.
Najdłużej zawodnik był w lesie 195,25 minut, najkrócej 19,29 min.
 
VIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 2-4 czerwca 2006r.
Hasło: Sport i przyroda
Organizator: Nadleśnictwo Bircza
Kierownik zawodów: Stanisław Kaczmaryk
 
Patronat:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych,
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Patronat medialny: Głos Lasu, Las Polski
 
2 czerwca Kalwaria Pacławska – bieg parkowy
89 startujących w tym 5 osób nie zostało sklasyfikowanych
8 kategorii wiekowych,
Najkrótszy czas pobytu na trasie 10,32 minuty, najdłuższy 48,11 minut.
 
3 czerwca – bieg mistrzowski w lasach wokół Arłamowa (LKP Lasy Birczańskie).
107 zawodników i zawodniczek, 19 kategorii w tym strażnicy leśni i open.
Zawody ukończyło 98 osób.
Bardzo ciężki teren i trudne warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr, zimno)
Długości tras od 1,5 km do 6 km (teren górski)
Najdłużej w lesie 273 minuty (7,54 km), najkrócej 24,46 minut (1,85 km).
Jedynie Witold Mikielski uzyskał czas poniżej 10 minut na 1 km.
 
IX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 1-3 czerwca 2007r.
Hasło: Zorientowani na las
Organizator: Nadleśnictwo Warcino, współorganizator: Zespół Szkół Leśnych i Ogólnokształcących w Warcinie
Kierownik zawodów: Bogdan Okuniewski
 
Patronat:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych,
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku
Starosta Powiatu Słupskiego
Burmistrz Miasta i Gminy Kępice
Patronat medialny: Głos Lasu, Las Polski, Radio Słupsk, Telewizja Gdańsk.
 
1 czerwca – Warcino (zespół pałacowo – parkowy) - bieg parkowy
Wystartowało 147 zawodników, ukończyło 131.
8 kategorii wiekowych
Najkrócej na trasie 12,35 min, najdłużej 51,06 min.
 
2 czerwca – bieg mistrzowski
teren Nadleśnictwa Warcino (Leśnictwo Osowo) LKP Lasy Warcińskie.
154 uczestników w 20 kategoriach w tym open i strażnicy leśni
Zawody ukończyło 138 osób.
Najdłużej w lesie 291 minut (9,44 km), najkrócej 27 minut (2,22 km).
Najlepsza średnia Witold Mikielski 6,9 min/km, najgorsza 53 min/km.
 
Puchar Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Biegu na Orientację Leśników (OKOBnOL) dla najlepszej średniej szkoły leśnej zdobył ZSL w Goraju (opiekun Zygmunt Jeliński).
 
X Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 6-8 czerwca 2008r.
Hasło: Po naukę do lasu
Organizator: Nadleśnictwo Zagnańsk, współorganizator: Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku
Kierownik zawodów: Witold Wałek
Patronat:
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu
Patronat medialny:
Głos Lasu, Las Polski
 
6 czerwca – kompleks przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku – bieg parkowy
Wystartowało147 osób, ukończyło 131.
Najdłużej na trasie 51,06 minuty (1,99 km), najkrócej 12,35 minuty (2,18 km).
 
7 czerwca – teren nadleśnictwa Zagnańsk – LKP Puszcza Świętokrzyska
Wystartowało 150 osób, ukończyło 131
Najdłużej w lesie 265, 1 min.(8,46 km) najkrócej 21,23 min(1,79 km).
Najlepsza średnia 8,7 min./km – Jarosław Krzyżostanek, najgorsza 37,6 km/godz.
 
Puchar Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska dla najlepszej średniej szkoły leśnej zdobył ZSL w Tucholi (opiekun Jolanta Wencel).
 
XI Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 22 – 23 maja 2009r.
Hasło: Byle dalej byle w przód do Janowa i na wschód.
Organizator: Nadleśnictwa Biłgoraj, Janów Lubelski, współorganizator: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.
Kierownik zawodów: Ewa Flis-Martyniuk
Patronat:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie
Patronat medialny:
Głos Lasu, Las Polski
 
22 maja – park miejski przy Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju – bieg parkowy
Wystartowało140 osób, sklasyfikowano 112.
Najdłużej na trasie 28,24 minuty (1,4 km), najkrócej 7,42 minuty (1,2 km).
 
23 maja – teren Nadleśnictwa Janów Lubelski – LKP Lasy Janowskie RDLP w Lublinie – bieg mistrzowski
Wystartowało 134 osoby, sklasyfikowano 116 osób.
Najdłużej w lesie 236, 59 min.(10,1 km) najkrócej 7,27 min(1,2 km).
Najlepsza średnia 6,12 min./km – Zuzanna Wańczyk, najgorsza 32,9 km/godz.
 
Puchar OKOBnOL dla najlepszej średniej szkoły leśnej zdobył ZSL Ruciane Nida (opiekun Marek Szczepański).
 
Puchar, ufundowany przez Dyrektora ZSL w Biłgoraju Panią Barbarę Serafin dla najlepszego ucznia szkoły leśnej, zdobył Mateusz Fabisiak ZSL Ruciane Nida.
 
Michał Rzepka, uczeń ZSL w Rucianem Nida, otrzymał nagrodę Fair Play za to że zszedł z trasy biegu, aby udzielić pomocy koledze z innej szkoły.
 
XII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 28 – 29 maja 2010r. Nadleśnictwo Jabłonna, LKP Lasy Warszawskie, RDLP w Warszawie.
Hasło: brak,
Mistrzostwa poświęcono pamięci Edwarda Jędryszczaka, obecna była żona Pani Ewa Jędryszczak.
 
Organizator: Nadleśnictwo Jabłonna,
Kierownik zawodów: Andrzej Grzywacz
Patronat:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie
Patronat medialny:
Głos Lasu, Las Polski
 
28 maja – sprint - teren zawodów stanowił drzewostan przylegający do leśnej szkółki kontenerowej w Skierdach,
Wystartowało134 osoby, sklasyfikowano 119.
Rozegrano Puchar Dyrektora Zarządu BULiGL - zwyciężył zespół z Olsztyna. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Dyrektor BULiGL w Białymstoku Jerzy Małyszko.
 
29 maja – bieg mistrzowski - Nadleśnictwo Jabłonna, drzewostan przylegający do leśnej szkółki kontenerowej w Skierdach,
Wystartowało 148 osób, sklasyfikowano 130 osób.
Długości tras 2,3 km do 8,1 km.
Najdłużej w lesie 213,41 min. najkrócej 36,16 min.
Najlepsza średnia 6,86 min./km – Witold Mikielski, najgorsza 38,9 km/godz.
Powołano 24 osobową Reprezentację Leśników Polskich na XVII EFOL w Danii.
 
Puchar OKOBnOL dla najlepszej średniej szkoły leśnej zdobył ZSL Ruciane Nida (opiekun Marek Szczepański). Puchar ufundował OKO BnOL.
 
Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dla najlepszej sportowej rodziny z terenu RDLP w Warszawie zdobyli Państwo Wańczykowie.
 
XIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację 3 – 4 czerwca 2011r. Ruciane Nida i Nadleśnictwo Maskulińskie, LKP Lasy Mazurskie, RDLP w Białymstoku.
Hasło: Lasy dla ludzi.
Organizator: ZSL Ruciane Nida, UKS „Technik”, Nadleśnictwo Maskulińskie,
Kierownik zawodów: Halina Pańkowska
Patronat:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
Patronat medialny:
Głos Lasu, Las Polski
 
3 czerwca – sprint - teren zawodów miasto Ruciane Nida,
Wystartowało168 osób, sklasyfikowano 150.
 
4 czerwca – bieg Mistrzowski - Nadleśnictwa Maskulińskie – LKP Lasy Mazurskie– bieg mistrzowski
Wystartowało 206 osób w tym 33 ze służb mundurowych, sklasyfikowano 191 osób.
Najdłużej w lesie 225,28 min.(10,8 km) najkrócej 21,45 min(1,7 km).
Najlepsza średnia 7,10 min./km – Piotr Ratajczak, najgorsza 30,9 km/godz.
Powołano 26 osobową Reprezentację Leśników Polskich na XVIII EFOL w Norwegii.
 
Puchar OKOBnOL dla najlepszej średniej szkoły leśnej zdobył ZSL Ruciane Nida (opiekun Marek Szczepański). Puchar ufundował nadleśniczy Nadleśnictwa Maskulińskie.
 
Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych dla służb mundurowych wywalczył zespół Nadleśnictwa Rudka przed KP PSP w Piszu i WSzW w Białymstoku.